Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Procesory > Nowe procesory Intel – Itanium 9500

Nowe procesory Intel – Itanium 9500

Intel z serii Itanium 9500

Intel poinformował, że jest gotowy wprowadzić nowe układy serii Itanium 9500, które to mają być ponad dwukrotnie wydajniejsze od swoich poprzedników. Dzięki temu ponoć świetnie nadają się do najbardziej wymagających obliczeń z zakresu takich tematyk jak: lotnictwo, energetyka, biotechnologia i telekomunikacja, gdzie procesory Intel Itanium już obecnie pracują w 3/4 stacjach roboczych. Nowa rodzina układów korzystająca z innowacyjnej mikro-architektury zapewnia ponoć niewiarygodną wydajność, dostępność, skalowalność oraz niezawodność.

Układy Intel Itanium 9500 zawierają 3,1 miliarda tranzystorów i są najbardziej zaawansowanymi technologicznie procesorami jakie Intel kiedykolwiek stworzył. Porównując z poprzednią serią mikroprocesory te oferują dwa razy więcej rdzeni (osiem a nie cztery), zaopatrzone są w 54MB pamięci i pozwalają na obsługę nawet 2TB pamięci DIMM. Ich zegary „tykają” natomiast z częstotliwością od 1,73GHz do 2,53GHz.

Źródło : ExtremeTech.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*