Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Nowe karty od nVidii – Tesla K20 oraz K20X

Nowe karty od nVidii – Tesla K20 oraz K20X

 nVidia Tesla K20 oraz K20X

nVidia oficjalnie zaprezentowała specyfikację swojego nowego układu graficznego przeznaczonego na rynek HPC (High Precision Computing), który bazuje na 28-nm architekturze Kepler (a dokładnie GK110). Mowa tutaj o układzie Tesla K20. „Chwilę” później podano jednak informację, że 18668 podobnych kart znajduje się już w nowym superkomputerze – Titan. Co ciekawe okazało się też, że superkomputer Titan wyposażony jest w układy K20X a tym samym mamy oficjalną specyfikację dwóch nowych potworów GPGPU – Tesla K20 oraz K20X.

Tesla K20XJest to wydajniejszy model posiadający 14 aktywnych bloków SMX (dzięki czemu pracuje tam 2688 jednostek CUDA), a dodatkowo ilość pamięci zwiększono do 6GB (w Tesla K20 jest 5 GB). Szerokość szyny zwiększono prawdopodobnie do 384bitów (z 320 w Tesla K20) ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona. Wydajność Tesla K20X przy obliczeniach na liczbach podwójnej precyzji wynosi ponoć 1,31 TFLOP/s oraz około 4 TFLOP/s w przypadku liczb pojedynczej precyzji.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że nowy układ jest trzykrotnie szybszy od Tesli M2090 przy czym współczynnik TDP wynosi tylko 225W. Na razie nie posiadamy informacji czy nVidia wypuści na rynek kartę z wszystkimi odblokowanymi blokami SMX, czyli z 2880 rdzeniami CUDA. Co zaś się tyczy cen, to zaczynają się one od ok. 3200 dolarów (bez VAT-u).

Źródło: AnandTech.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*