Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Nowe AMD APU z serii E

Nowe AMD APU z serii E

 Nowe AMD APU z serii E

Mimo, że nowych APU Jaguar jeszcze nie widać na horyzoncie, to firma AMD nie pozwala zapomnieć o tym rozwiązaniu i zamierza przeprowadzić „renowację” serii E. Do dwóch jednostek dedykowanych, które pojawiły się w czerwcu, niebawem dołączą dwa kolejne procesory – nadal produkowane w 40-nanometrowym procesie technologicznym. Niestety nowe produkty to realnie niespecjalnie jakaś innowacja a po prostu odświeżenie starych rozwiązań. Mowa o E1-1500 i E2-2000, które mają zastąpić starsze mikroprocesory, a różnią się tylko liczbą megaherców i ulepszonym zintegrowanym układem graficznym. Układy z serii E to modele dwurdzeniowe (x86).

Mocniejszy procesor ma pracować z częstotliwością 1,75GHz na rdzeniach, a zintegrowany Radeon HD 7340, z którym pracuje osiągnie 538MHz (do 700MHz w trybie Turbo). Jego słabszy „brat” charakteryzuje się taktowaniem 1,48GHz dla rdzeni i 523MHz (680MHz w trybie Turbo) dla Radeona HD 7310. Oba układy wyposażono w 1MB pamięci podręcznej oraz zintegrowany kontroler pamięci DDR3 1333MHz. Warto też wspomnieć,  że ich TDP wyniesie zaledwie 18W.

Źródło : SoftPedia

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*