Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Nowa platforma Intela? Znamy szczegóły!

Nowa platforma Intela? Znamy szczegóły!

Intel Bay Trail

Rynek IT rozwija się bardzo prężnie i nie mam tylko na myśli gałęzi komputerów stacjonarnych, gdyż coraz większy odsetek rynku stanowią urządzenia mobilne. Intel zauważył ów fakt i postanowił stworzyć nowe, wydajniejsze mikroprocesory do użytku w w/w urządzeniach. Mowa tutaj o platformie Intel Bay Trail.

Dla  tabletów jest to Bay Trail-T, dla notebooków jest to Bay Trail-M a dla komputerów klasy PC jest to Bay Trail-D. Już teraz jest niemal pewne, że procesory w tej platformie to tak na prawdę jednostki SoC i zostaną one wyprodukowane w 22-nanometrowym procesie technologicznym przy wsparciu technologii tri-gate. Warto wspomnieć o zastosowaniu dynamicznego zegara taktowania, który ma pozwolić na odpowiednie dostosowanie wydajności procesora według potrzeb oraz na zwiększenie energooszczędności.

Porównując do starszej generacji platforma Intel Bay Trail ma zapewnić dwukrotną wydajność obliczeniową i aż trzykrotną wydajność w przetwarzaniu grafiki. Zintegrowany układ graficzny będzie wspierał biblioteki DirectX 11, OpenGL 3.2 a także rozdzielczość na poziomie 2560 x 1600 pikseli. Nie można też zapomnieć o wsparciu dla USB 3.0, PCI-Express 2.0, gigabitowej karty sieciowej i nośników eMMC.

I2

Co ciekawe wskaźnik TDP jest niezwykle niski i plasuje się na poziomie od 3W (tablety) do 12W (komputery PC). Pierwsze testy mają pojawić się jeszcze w tym kwartale, jednak na oficjalną premierę będzie nam dane poczekać aż do trzeciego kwartału bieżącego roku.

 Źródło: Softpedia.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*