Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > NoFan CR-95C czyli miedziany, pasywny cooler CPU – coś dla fanatyków ciszy

NoFan CR-95C czyli miedziany, pasywny cooler CPU – coś dla fanatyków ciszy

NoFan CR-95C

NoFan, koreańska firma produkująca m.in. pasywne chłodzenia procesorów przedstawiła nowy, ulepszony model coolera CPU – CR-95C – stworzony oczywiście dla miłośników ciszy i…miedzi. Najnowsza wersja „schładzacza” w porównaniu z pierwowzorem stworzona została przede wszystkim z czystej miedzi (bez dodatków aluminium) przez co jest ciężka o kilkaset gramów a wygląda dość…ekscentrycznie. NoFan CR-95C składa się z miedzianej podstawki, dwóch ciepłowodów oraz aluminiowego radiatora, a jego masa wynosi ponad 1 kg. Zgodnie z zapewnieniami producenta poradzi on sobie z odprowadzaniem nadmiaru ciepła procesorów o TDP wynoszącym nawet 100W.

NoFan CR-95C

Wymiary NoFan CR-95C są następujące: 148 x 180 mm (wysokość x średnica). Chłodzenie to jest kompatybilne z większością obecnych na rynku podstawek:

  • Intel LGA 775, 1155 oraz 1156
  • AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+ i FM1

Dotychczas nie podano informacji o mocowaniach na LGA 2011 oraz sugerowanej ceny detalicznej dla regionów poza Japonią, gdzie ów miedziany „twór” wyceniono na ok. 10 tysięcy jenów czyli około 400zł. Jeśli to prawda, to opłacalność zakupu takiego chłodzenia jest raczej znikoma…

2 komentarze

  1. OptimalowieC Prawi:

    Jak dla mnie przerost formy nad treścią…

  2. Totalny pasyw o takich niewygodnych gabarytach? Dziękuję postoję…

Leave a Comment

*