Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Noctua NH-U9S, NH-D9L i NH-D9DX i4 3U czyli nowa mała armia

Noctua NH-U9S, NH-D9L i NH-D9DX i4 3U czyli nowa mała armia

Noctua NH-U9S

Pamiętacie może niektóre mini-koncepcje coolerów CPU austriackiego potentata coolerów CPU – Noctua – zaprezentowane chociażby na targach Computex 2014? Cóż, okazuje się, że część tych małych pomysłów właśnie weszła w życie. Oto bowiem portfolio Noctua poszerza się o małą armię kompaktowych coolerów CPU. Najnowsze modele to NH-U9S, NH-D9L oraz NH-D9DX i4 3U zaś ich cechą charakterystyczną jest m.in. zastosowanie do schładzania radiatora / radiatorów pojedynczego wentylatora z linii NF-A9 PWM (o spektrum pracy 400-2000 obr./min.). 

Noctua NH-D9L

Jeśli chodzi już o jakieś szczegóły techniczne, to Noctua NH-U9S jest kompaktowym towerem (125 x 95 x 95 mm* – wysokość x szerokość x długość) opartym o pięć niklowanych heat-pipe’ów i mającym za zadanie zapewne zastąpić popularny niegdyś model z linii NH-U9B. NH-D9L to z kolei najprawdopodobniej mini-wariant modelu NH-D14. Twin-tower ten ma bowiem tylko 110 x 95 x 95 mm (wysokość x szerokość x długość) a w obrębie jego konstrukcji mamy widoczne cztery niklowane heat-pipe’y. Noctua NH-D9DX i4 3U to dosłownie serwerowa propozycja na bazie NH-D9L – to po prostu niziutki twin-tower z opcją montażu na LGA 1356, 1366 oraz 2011 i 2011-3.

Noctua NH-D9DX i4 3U

Naturalnie jak przystało na coolery klasy „premium” tegoż producenta te nowe maleństwa wcale a wcale tanie nie będą. Sugerowane ceny detaliczne wyglądają bowiem następująco:

  • Noctua NH-U9S: ok. 55 euro
  • Noctua NH-D9L: ok. 50 euro
  • NH-D9DX i4 3U: ok. 57 euro

* wraz z wentylatorem

Źródło: Noctua.at

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*