Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Noctua NF-A14 PWM – rzut okiem na 140 mm high-end z PWM

Noctua NF-A14 PWM – rzut okiem na 140 mm high-end z PWM

Noctua NF-A14 PWM - Test

Pod koniec ubiegłego roku mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi 140 mm wentylatorami od Noctua NF-A14 FLX. Teraz mamy okazję przekonać się co czeka na nas w przypadku modelu z PWM. Zapraszam zatem na mały „rzut okiem” wentylatorów Noctua NF-A14 PWM.

Noctua NF-A14 PWM – rzut okiem na high-end

Kolorystyki Noctua NF-A14 PWM nie ma specjalnie co opisywać – jak zwykle dominuje tutaj kolor brązowy, beżowy, kremowy itp. Znana jest ona użytkownikom od ładnych paru lat i albo przypadnie ona komuś do gustu albo i nie. W każdym razie nie o kolorach tych wentylatorów mamy dziś mówić. Najnowsze „śmigła” od Noctua to przede wszystkim ciekawy i unikalny design (identyczny jak w przypadku NF-A14 FLX), sprawdzone „w boju” łożysko SSO2 (Self-Stabilisation of the Rotor Axis 2) oraz całkiem bogate akcesoria. Wszystko to oczywiście otrzymujemy w – jak zwykle – ekskluzywnym pudełku z uchylanymi okładkami.

Noctua NF-A14 PWM - Opakowanie

Konstrukcja wentylatora Noctua NF-A14 FLX PWM  oparta jest o siedem sporych łopatek. Każda z nich posiada charakterystyczne nacięcia na końcówkach. Co ciekawe nacięcia owe występują tylko po jednej stronie łopatek. Warto też zaznaczyć, że praktycznie na całej powierzchni wewnętrznej strony obudowy wentylatora znajdziemy charakterystyczne okrągłe wpustki (patrz pierwsze zdjęcie niniejszej publikacji). Nie zabrakło tutaj także tego, co znamy już z poprzedniej serii wentylatorów tej marki a mianowicie miękkich podkładek na każdym rogu obudowy. Wentylatory z serii Noctua NF-A14 PWM potrafią pracować z maksymalną prędkością rzędu 1500 obr./min.  (co oczywiście nie jest dedykowane zwolennikom ciszy) a z adapterem z zestawu możemy zejść do pułapu 1200 obr./min.

Noctua NF-A14 PWM - Wentylator w pełnej krasie

Noctua NF-A14 PWM - Wentylator w pełnej krasie

Noctua NF-A14 PWM – prezentacja na żywo:

Co zaś się tyczy dołączanych akcesoriów, to mamy tutaj naprawdę bogaty pakiet:

  • kołki silikonowe
  • śrubki montażowe
  • przedłużacz 4pin (ok. 30 cm)
  • reduktor pracy wentylatora do ok. 1200 obr./min.

Noctua NF-A14 PWM - Akcesoria

Noctua NF-A14 PWM – podsumowanie

Wentylatory Noctua NF-A14 PWM to wentylatory, obok których raczej nie można przejść obojętnie. Wprawdzie kosztują one sporo – ok. 100 zł/szt. – jednak otrzymujemy wraz z nimi wszystko to, czego można spodziewać się po high-endowym wentylatorze 140 mm z PWM. Mamy zatem tutaj elastyczną wydajność, wysoką jakość oraz bogate wyposażenie dodatkowe. Wentylatory Noctua NF-A14 PWM śmiało można polecić każdemu, kto poszukuje hign-endowych i nietuzinkowych „śmigiełek”. Z naszej strony wentylatory Noctua NF-A14 PWM zdecydowane zasługują na nagrodę 100% Quality! (za jakość wykonania) oraz POWER! (na maksymalnych obrotach oferują jeszcze wyższą wydajność niż NF-A14 FLX). Gratulujemy!

Noctua NF-A14 PWM - Podsumowanie

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*