Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Noctua industrialPPC-24V + chromax = kolorowy zawrót głowy

Noctua industrialPPC-24V + chromax = kolorowy zawrót głowy

Noctua industralPPC 24V plus chromax - Test

Wydaje się, że firma Noctua wprawdzie dość niepozornie ale jednak konsekwentnie realizuje pomysły z targów Computex 2015. Pod koniec listopada ubiegłego roku zaprezentowano bowiem serię wentylatorów industrialPPC-24V zaś na początku grudnia minionego roku austriacki potentat zaczął kolorować świat wentylatorów przy pomocy projektu chromax. Chcecie wiedzieć jak tego typu projekty wyglądają na żywo? Zapraszam na prezentację akcesoriów przeznaczonych dla wentylatorów tejże marki!

Noctua chromax NA-SAVP1 i NA-SAVP2 czyli kolorowo mi

Akcesoria Noctua chromax dzielą się na dwa typy: NA-SAVP1 oraz NA-SAVP2. Pierwsze z nich to nic innego jak silikonowe podkładki antywibracyjne dedykowane wentylatorom z linii FLX, ULN oraz industrilaPPC. Podkładki te dostępne są w na tyle dużym spektrum kolorów (biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony i czarny), że raczej każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i każdy będzie mógł dobrać kolor najbardziej odpowiadający np. kolorystyce obudowy, płyty głównej, chłodzenia procesora czy też chłodzenia karty graficznej. W pojedynczym opakowaniu Noctua NA-SAVP1 otrzymamy 16 sztuk podkładek. Wystarcza to albo na pełne / obustronne „wyposażenie” dwóch wentylatorów albo na umieszczenie na czterech wentylatorach ale po jednej stronie.

Noctua chromax - Opakowania

Noctua chromax - Zawartość opakowania

Noctua chromax NA-SAVP1 - Silikonowe podkładki

Noctua NA-SAVP2 to z kolei silikonowe kołki montażowe. One również dostępne są one w na dużym spektrum kolorów i są to barwy takie same w jakich oferuje się NA-SAVP2 (biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony i czarny). W pojedynczym opakowaniu Noctua NA-SAVP2 otrzymamy 20 sztuk kołków montażowych. Wystarcza to na montaż nawet pięciu wentylatorów i tak, w przypadku tego akcesorium nie muszą to być „śmigła” od Noctua. Swoją drogą w połączeniu z NA-SAVP1 można stworzyć prawdziwy kolorystyczny misz-masz w naszym komputerze.

Noctua chromax NA-SAVP2 - Silikonowe kołki

Noctua NF-F12 industralPPC 24V plus chromax

Noctua NF-F12 industralPPC 24V plus chromax

Naturalnie finalnie chodzi raczej o dostosowanie kolorystyki akcesoriów Noctua wedle naszego upodobania na tyle na ile to możliwe do posiadanego sprzętu komputerowego. W moim wypadku postarałem się z grubsza dopasować do kolorystyki NH-D15S oraz coolera GPU karty graficznej MSI Radeon R9 380 Gaming 4g. Jak wyszło? I nie, wentylator Noctua NF-A14 industrialPPC-24V nie do końca jest kompatybilny z coolerem NH-D15S (standardowe clipy do tego typu wentylatorów są za ciasne do tego wentylatora).

Noctua industralPPC 24V plus chromax - Platforma testowa

Noctua chromax NA-SAVP1 i NA-SAVP2 – podsumowanie

Do tej pory firma Noctua kojarzona była przede wszystkim albo z barwami beżowo-brązowymi (zdecydowana większość wentylatorów) albo z czarnymi (seria industrialPPC). Wprowadzając do oferty akcesoria w postaci NA-SAVP1 i NA-SAVP2 austriacki potentat wykonał wyraźny gest w stronę użytkowników, którzy chyba od lat starali się zwrócić uwagę na to, aby firma w końcu zastosowała większe spektrum barw w swoich produktach. Cóż, firma zrobiła to z rozmachem i teraz każdy może stworzyć komputer w takich barwach jak chce.

Wydawać by się mogło, że niespełna 30 zł za dodatkowe akcesorium do wentylatorów to niemały wydatek jednak z drugiej strony jedno opakowanie NA-SAVP1 oraz NA-SAVP2 oznacza wydatek jednorazowy, gdyż wystarcza na kilka wentylatorów. Cóż, z naszej stron możemy przyznać nagrodę za jakość wykonania (100% Quality).

Noctua chromax NA-SAVP1 - Podsumowanie

Noctua chromax NA-SAVP2 - Podsumowanie

One Comment


  1. Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/lukast84/domains/bestpcinfo.pl/public_html/wordpress/wp-content/themes/euphoria/includes/comments-content.php on line 15
    Prawi:

    W sumie fajna sprawa :) Planowane są może inne kolory?

Trackbacks for this post

  1. Noctua na targach Computex 2016 - […] oficjalnie kompatybilne z wybranymi coolerami CPU firmy Noctua, jednak nie zmienia to faktu, że po NA-SAVP1 oraz NA-SAVP2 to…

Leave a Comment

*