Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Nie ma wadliwych socketów na płytach głównych z LGA 1155

Nie ma wadliwych socketów na płytach głównych z LGA 1155

Intel_logoW zeszłym tygodniu świat IT obiegły informacje jakoby na niektórych płytach głównych z LGA 1155 miała się powtórzyć niespodziewana historia z wadliwymi socketami (w zeszłym roku były takie przypadki na platformach LGA 1156). Na jednym z zagranicznych serwisów opublikowano nawet „nadpalone” piny zaś zdjęcia te niemal z prędkością światła rozeszły się po wszystkich popularnych serwisach. Rzadko kto jednak w ogóle tą informację szczególnie dokładnie sprawdzał/potwierdzał, po prostu była ona powielana. Z czasem okazało się oczywiście, że był to po prostu „fałszywy alarm”. Uszkodzone piny znaleziono tylko na jednej płycie głównej, która była na dodatek klasycznym „samplem” poddanym ekstremalnym testom wewnętrznym.

Wadliwe sockety LGA 1155? Nie, to tylko fałszywy alarm...

Owe „niesamowite” wieści bardzo szybko odbiły się echem (przy okazji oczywiście podbijając oglądalność ;)) jednak bądźmy świadomi, że według oficjalnych deklaracji nie ma wadliwych socketów na płytach głównych z LGA 1155. Platforma Sandy Bridge jest więc „bezpieczna”…

Źródło: Expreview.com

One Comment

  1. 1155 sockety są ok, ale trzeba dalej pamiętać, że procesory są bardzo wrażliwie. Dłuższe działanie powyżej 1.45V może ubić łatwo procesor (zwłaszcza na chodzeniu powietrzem).

Leave a Comment

*