Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Nie będzie Windows 9. Powitajcie Windows 10!

Nie będzie Windows 9. Powitajcie Windows 10!

Windows 10 - logo

Firma Microsoft zdecydowała się na dość nietypowy „krok”. Okazuje się bowiem, że nowy system operacyjny, który miał ujrzeć światło dzienne dość niebawem nie będzie się nazywał Windows 9 ale…Windows 10. Mało tego, od jakiegoś czasu w sieci jest oficjalnie do pobrania i przetestowania tzw. wersja „preview” Windows 10 (odpowiednik wersji „build” którą znamy m.in. z Windows 8). Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to raczej nie ma się co obawiać. Wystarczy tutaj bowiem „maszyna”, na której pokładzie znajduje się:

  • procesor o taktowaniu 1 GHz z obsługą instrukcji SSE2, NX i PXE
  • 1 GB pamięci RAM dla wydania 32-bitowego (2 GB dla wydania 64-bitowego)
  • 16 GB przestrzeni na HDD / SSD dla wydania 32-bitowego (20 GB dla wydania 64-bitowego)
  • karta graficzna sprzętowo kompatybilna z DirectX 9

Co nowego przygotował Microsoft w Windows 10? Cóż, niektóre „smaczki” można już samemu zobaczyć w dostępnej wersji preview tegoż oprogramowania. Oficjalnie mówi się jednak m.in. o „fuzji” klasycznego Menu Start Windows 7 z kafelkami Windows 8 czy też o oficjalnej premierze bibliotek DirectX 12.

Summa summarum powitajcie Windows 10! Pytanie tylko dlaczego Microsoft zdecydował się „przeskoczyć” jedną cyfrę w nazewnictwie systemu operacyjnego. Czyżby miał to być zabieg mający na celu wzbudzić dodatkowe zainteresowanie mediami? ;)

Źródło: PCLab.pl / PureInfoTech.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*