Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > NF-12 PWM – pierwsze wentylatory Noctua z PWM

NF-12 PWM – pierwsze wentylatory Noctua z PWM

Noctua_logoZgodnie z domysłami (oraz zapowiedziami z tegorocznych targów Computex) firma Noctua wprowadziła do swojej oferty pierwsze wentylatory z automatyczną regulacją obrotów. Najnowsze high-endowe „śmigła” tego austriackiego potentata nazwane zostały NF-12 PWM i jak nietrudno się domyślić są to wentylatory typu 120 mm. Ich konstrukcja oparta jest przede wszystkim na łożysku SSO2 (w teorii rozwinięcie dotychczasowego łożyska) oraz siedmiu masywnych łopatkach. Warto także zaznaczyć, że producent zastosował tutaj także kilka innowacji względem swoich dotychczasowych wentylatorów: dodatkowa eliminacja drgań (dzięki specjalnym wkładkom na rogach wentylatora) oraz większa koncentracja przepływu powietrza (dzięki nacięciom na szerokich „wspornikach” za wentylatorem).

 

Jak przystało na high-endowe produkty Noctua NF-12 PWM nie jest jakimś specjalnym wyjątkiem jeśli chodzi o cenę. Wentylatory te zostały bowiem wstępnie wycenione na ok. 20 euro. Cóż, jak high-end to high-end ;)

Źródło: Noctua.at

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*