Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Never10 czyli bye bye Windows 10

Never10 czyli bye bye Windows 10

Never10 - blokada Windows 10

Wydaje się, że cała akcja marketingowa Microsoft w sprawie promowania Windows 10 spełznie na niewielkich rezultatach oraz na irytacji co bardziej „zatroskanych” użytkowników. Co ciekawe niektórzy z nich są na tyle poirytowani nadmierną promocją Windows 10, że sami tworzą aplikacje ułatwiające…blokadę instalacji tegoż systemu operacyjnego (!). Najświeższą propozycją takiego programu jest Never10 autorstwa fundacji Gibson Research.

Aplikacja ta nie wymaga ponoć nawet instalacji. Informuje nas jedynie o stanie systemu (może powiadomić o konieczności pobrania i/lub instalacji aktualizacji) a następnie daje znać, czy system Windows 7 lub Windows 8.1 (który ma zainstalowany dany użytkownik) ma odblokowaną możliwość aktualizacji do systemu Windows 10.

Użytkownik może raptem jednym kliknięciem cały mechanizm aktualizacji do Windows 10 zablokować. I nie, nie są wymagane ręczne zmiany w rejestrze, wystarczy aplikacja Never10. Co ciekawe, na chwilę obecną dokonana zmiana to zmiana trwała czyli jeśli w taki sposób zablokujemy aktualizację do Windows 10, to Microsoft nie będzie znów „dobijał się” do naszego PieCyka.

Program Never10 można pobrać chociażby na stronie twórcy aplikacji. Naturalnie przed wykorzystaniem tego typu narzędzia i tak profilaktycznie zachęcam do wykonania punktu przywracania systemu oraz skopiowania co bardziej cennych danych.

Źródło: ZDNet.com / GRC.com / PurePC.pl

One Comment

  1. ITKiller Prawi:

    I bardzo dobrze! Ludzie mają dość uszczęśliwiania na siłę ;)

Leave a Comment

*