Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Gry PC > Mad Riders – recenzja gry

Mad Riders – recenzja gry

Mad Riders

Mad Riders to nowa gra od Techland mająca za zadanie dostarczyć jak najbardziej pozytywnych wrażeń zwolennikom szalonych wyścigów. Są to nie byle jakie wyścigi ponieważ operować będziemy tutaj quadem zaś trasy wyścigów i nawet same wyścigi z całą pewnością nie należą do sztampowych / standardowych. Dlaczego? Zapraszam do recenzji gry aby się tego dowiedzieć.

Mad Riders – ja, mój quad i…jazda!

Mad Riders to w załażeniu pewnego rodzaju rozwinięcie koncepcji znanych z nail’d. Gracz wciela się tutaj w zawodnika, którego podczas wyścigów ogranicza przede wszystkim wyobraźnia (zarówno twórców gry jak też własna) a ta potrafi często i gęsto naprawdę nam pomóc. Okazuje się bowiem, że dana trasa w Mad Riders to nie jest tylko i wyłącznie jeden tor wyjściowy typu off-road. Na niemal każdej trasie są bowiem alternatywne odcinki / skróty czy też miejsca szczególnie „triko-„ready”. Co ciekawe wspomniane triki to nie tylko efektowny sposób na urozmaicenie naszej jazdy. Triki oraz powietrzne ewolucje to przede wszystkim sposób na „doładowanie” przyspieszenia niezbędnego do tego aby być pierwszym na mecie. Twórcy gry przewidzieli zarówno kilka prostych ewolucji (np. sidewinder i whip) jak także kilka bardziej zaawansowanych (np. backflip i fresh air).

Mad Riders - Customizacja w garażu

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy quad oferuje idealne warunki do jazdy (jedne bardziej się nadają do ewolucji a inne np. oferują lepszą przyczepność na trasie). Ponadto jeśli ktoś czuje potrzebę, to zawsze może odpowiednio dostosować wygląd swojego quada (w garażu możemy nanieść na niego np. graffiti) oraz kierowcy (zmiana „ciuchów”). Wraz z rozwojem kampanii dla jednego gracza do dyspozycji będą również pojazdy ATV a zatem wtedy będzie jeszcze lepiej widać nasz „styl”.

Mad Riders - Start

Mad Riders - Roślinki zaslaniają trasę? I dobrze! Będzie niespodzianka...

Mad Riders - Widziałem balona cień...

Jeśli ktoś myśli, że triki i powietrzne ewolucje to wszystko co gra Mad Riders ma do zaoferowania to jest w błędzie. W porównaniu do poprzedniej off-roadowej ścigałki – nail’d – twórcy gry wprowadzili bowiem kilka dodatkowych opcji, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę oraz potrafią przesądzić o tym, czy wygramy (i w jakim stylu). Przede wszystkim gracz ma do dyspozycji rożne tryby wyścigów (w sumie 45 wyścigów):

 • Wyścig (czyli kto pierwszy ten lepszy)
 • Wyzwanie kaskaderskie (wyścig gdzie liczą się przede wszystkim punkty za triki i ewolucje)
 • Arena (jazda po „arenie” do wyznaczonych punktów)
 • Wyścig z czasem (w określonym czasie musimy dotrzeć do punktu kontrolnego)
 • Wyścig z duchem (wyścig z widmem dobrej klasy kierowcą)
 • Perfekcjonista (wyścigi dostępne w trybie multiplayer)

Mad Riders - Główne mapy

Mad Riders - Zmienne warunki pogodowe

Poza tym w Mad Riders wprowadzono tzw. „power up’y” w formie „żetonów specjalnych„. Są ich tak naprawdę tylko trzy odmiany ale to od nich często zależy ostateczny los każdego naszego wyścigu. Mamy zatem do dyspozycji „Nitro/Przyspieszenie” (odrobina doładowania do krótkotrwałego przyspieszenia na żądanie), „Doładowanie na żądanie” (w określonym miejscu możemy porządnie doładować nasz zbiornik z nitro) oraz „Skrót” (w praktycznie każdym wyścigu jest przynajmniej jeden i to bardzo przydatny skrót). Nie da się jednak ukryć, że poszczególnych „żetonów” należy używać z głową oraz w odpowiednim czasie. Często bowiem trzeba jednocześnie używać przyspieszenia, uważać na drogę, kontrolować powietrzną ewolucję i szukać np. wspomnianego skrótu a to już naprawdę wymaga niezłej koncentracji i refleksu ;) Takie połączenie kilku czynności na raz (oraz chęć osiągnięcia któregoś z „achievementów” – np. określona ilość lądowań w określonym polu) naprawdę skuteczne absorbuje naszą uwagę…a godziny lecą…

Mad Riders - Żetony

Mad Riders - Żetony

…i to jeszcze lecą przy dość agresywnej ścieżce dźwiękowej. Znajdziemy tutaj bowiem trochę dźwięków w klimacie punku, industrialu czy też rocka. Jak by więc nie patrzeć nie ma tutaj miejsca na jakieś disco polo i nasze uszy są tutaj narażone wyłącznie na mocniejsze brzmienia. Zdecydowanie nie są to jednak brzmienia zbyt „lekkiej natury” ;)

Mad Riders – technikalia

Gra Mad Radiers oparta jest o Chrome Engine 4. Mamy tutaj zatem do czynienia z umiarkowanie rozbudowanym środowiskiem DX9. W Mad Riders wydaje się być sporo tekstur lepszej jakości (oczywiście mowa o opcji z lepszymi ustawieniami graficznymi) zaś interakcja z otoczeniem jest raczej symboliczna (co najwyżej krzaki, które możemy rozjechać). Wynika to naturalnie stąd, że Mad Radiers to nie jest ścigałka-rozwałka ale to wyścigi off-road mające dostarczyć wrażeń z samego ścigania się po nietypowych trasach. Naturalnie gra najlepiej wygląda przy pełnym „repertuarze” ustawień graficznych (przy niższych ustawieniach tracimy m.in. jakość tekstur oraz roślinność).

Mad Riders – ustawienia niskie:

Mad Riders - Grafika @ niskie detale

Mad Riders – ustawienia średnie:

Mad Riders - Grafika @ średnie detale

Mad Riders – ustawienia wysokie:

Mad Riders - Grafika @ wysokie detale

Pod względem optymalizacji Mad Riders wypada dobrze. Na naszej platformie testowej (Intel Core i5 760, Radeon HD6950, 4GB pamięci RAM) podczas wyścigów często oscylowało na poziomie ponad 100 FPS’ów. Wręcz idealnie, żeby się trochę rozerwać ;) Gwoli ścisłości podam jednak minimalne wymagania sprzętowe dla Mad Riders:

 • CPU: Intel Core 2 Duo @ 2 GHz
 • GPU: Geforce 8600 / Radeon HD3850
 • RAM: 1GB / 2 GB (1 GB w przypadku Windows XP, 2 G w przypadku Vista i 7)
 • HDD: 2 GB

Mad Riders – multiplayer

Jeśli komuś znudzi się ściganie z „botami” zawsze może skorzystać z trybu multiplayer. Dzięki niemu możemy razem z 11 innymi graczami stanąć „w szranki” i przekonać się kto tak naprawdę jest królem tych off-roadowych wyścigów. Na potrzeby recenzji niestety nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. Najwyraźniej na chwilę obecną dość trudno odnaleźć w sieci liczną ekipę do gry w Mad Riders (a wymagane jest uczestnictwo co najmniej jednego gracza „z zewnątrz”).

Mad Riders - Tryb multiplayer

Mad Riders - Tryb multiplayer

Mad Riders – podsumowanie

Jeśli komuś przypadły do gustu off-roadowe wyścigi nail’d, to z całą pewnością gra Mad Riders jeszcze bardziej się spodoba. Mamy tutaj bowiem nie tylko szybkie i dynamiczne wyścigi ale także dodatkowe elementy rozgrywki (power up’y, skróty, system osiągnięć). Wszystko to sprawia, że po całym dniu pracy / nauki aż przyjemnie jest zasiąść przy komputerze i pojeździć quadem lub pojazdem ATV po tak „zakręconych” trasach ;) Według mnie gra Mad Riders bez wątpienia zasłużyła sobie na miano Good Game! Gratulujemy!

Mad Riders - Good Game!

2 komentarze

 1. Nieruchomości Prawi:

  Super się to czyta, dziękuję!, Ja ze swojej strony zapraszam na stronę nieruchomości – nliberty . pl Zielona Góra.

Leave a Comment

*