Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Lepa Vortex – trochę Enermax TB Apollish i trochę Silverstone Air Penetrator?

Lepa Vortex – trochę Enermax TB Apollish i trochę Silverstone Air Penetrator?

Lepa Vortex 120 mm

Firma Lepa (którą kojarzymy m.in. z bardzo kompaktowego gotowego zestawu chłodzenia wodnego) od jakiegoś czasu posiada w swojej ofercie dość nietuzinkowe wentylatory z serii Vortex. W teorii dzięki swojej konstrukcji (specyficzny „grill”) miały być ciekawymi i wręcz innowacyjnymi wentylatorami. Niestety ale po serii „ochów” i „achów” pora na „kubeł zimnej wody”. Po bliższym przyjrzeniu się Lepa Vortex można bowiem dojść do wniosku, że wentylatory te to po prostu „mix”  pomysłów zaczerpniętych z Enermax TB Apollish oraz Silverstone Air Penetrator…i to dosłownie.

Lepa Vortex 140 mm

Ilość i kształt łopatek w wentylatorach Lepa Vortex niemal idealnie pokrywa się z tymi z wentylatorów Enermax z serii TB Apollish. Te jak wiemy należą do wentylatorów cichych ale z kolei generujących naprawdę niewielkie ilości przepływu powietrza. Po co zatem tutaj jeszcze z tylu „grill” w Lepa Vortex? Dobre pytanie. W przypadku Silverstone Air Penetrator był on przydatny w celu „skoncentrowania” przepływającego powietrza. Tyle tylko, że efekt ten widoczny dopiero przy bardzo wysokich wartościach obrotów. O ile zatem w przypadku wentylatora Lepa LPVX12P również można będzie to zaobserwować (zakres pracy 600 – 1600 obr./min.) o tyle  w przypadku modelu Lepa LPVX14P będzie to raczej trudne (zakres pracy 600 – 1200 obr./min.). No nic, pamiętajmy zatem że marketing to jedno a praktyka to drugie ;)

Źródło: Lepatek.eu

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*