Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie wodne > Kühler H2O 650 oraz H2O 1250 – inne gotowe LC od Antec

Kühler H2O 650 oraz H2O 1250 – inne gotowe LC od Antec

Antec Kühler H2O 650 - oficjalna zapowiedź

Niektóre gotowe / kompaktowe zestawy LC mają ostatnio tyleż samo zwolenników co przeciwników a wynika to przede wszystkim ze stosunku wydajność / kultura pracy lub cena / wydajność. W związku z tym co niektóre firmy starają się „modyfikować” takie gotowe zestawy LC aby były bardziej przyjazne dla użytkowników ceniących ciszę. Przykładem tego typu „cichych zabiegów” są ponoć dwa – teraz już oficjalnie wprowadzone do oferty – nowe zestawy LC od firmy Antec. Mowa tutaj o Kühler H2O 650 oraz Kühler H20 1250. Pierwszy z z tych zestawów oparty jest o chłodnicę typu 1x 120 – z miejscem na jeden wentylator 120 mm po jednej stronie. Drugi zaś zestaw oparty jest już o chłodnicę typu 2x 120 czyli z dwoma miejscami na wentylatory 120 mm po jednej stronie.

Antec Kühler H2O 1250 - oficjalna zapowiedź

Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku obu tych zestawów LC producent zdecydował się na zastosowanie innych niż standardowe (oraz białych) wentylatorów, zintegrowanie tzw. shrouda (w celu poprawy poprawy wentylacji chłodnicy) oraz zastosowanie innego typu pompek (a w przypadku H2O 1250 mamy zamontowane dwie pompki). Co prawda może trochę przerażać fakt, że maksymalne obroty wentylatorów w obu zestawach są bardzo wysokie – do ok. 2400 obr./min. – ale trzymamy kciuki, ażeby podczas tzw. normalnego użytkowania obroty wentylatorów nie przekraczały „magicznych” 1600 RPM (dzięki PWM wentylatory z Kühler H2O 650 oraz H2O 1250 pracują w spektrum 600 – 2400 obr./min.). Oby zatem cena tych zestawów LC była adekwatna do możliwości, wydajności oraz kultury pracy…

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*