Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Karty graficzne podrożeją?

Karty graficzne podrożeją?

TSMC_logoWcale nie jest wykluczone, że za jakiś czas (kto wie, może jeszcze nawet w tym roku) ceny kart graficznych pójdą w górę. Wynika to ponoć stąd, że jedna z fabryk produkujących układy – TSMC (Taiwan Semiconductor Company) – zapowiedziała podwyżki cen (aczkolwiek nie wiadomo o ile) chipów wytwarzanych w procesie technologicznym 28 nm. Krążą na temat tych podwyżek pogłoski jakoby albo wynikało to z widocznego zapotrzebowania rynku na takie układy albo wynika to z dotychczasowych słabych uzysków w pełni sprawnych krzemowych „wafli”. Jeśli wszystko się zatem potwierdzi czeka nas albo widoczna podwyżka cen obecnych kart graficznych albo po prostu nadchodzące nowe karty graficzne będą droższe niż to wstępnie planowano…

W każdym razie trzeba się liczyć z najgorszym – z przyszłymi wyższymi cenami. I oby skończyło się tylko na kartach graficznych bo ponoć iPhone oraz iPad także mogą podrożeć (nie to, żeby teraz były super tanie ;)).

Źródło: Guru3D.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*