Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > JPEG i DRM w jednym stali zdjęciu?

JPEG i DRM w jednym stali zdjęciu?

JPEG i system DRM

Wydaje się, że kwestia szeroko rozumianych praw autorskich w dobie wszechobecnego / wolnego internetu co i raz będzie do nas wracać jak bumerang. Po ostatnich perypetiach i pomysłach a propos odcięcia The Pirate Bay od wpływu gotówki z reklam teraz co niektóre organizacje myślą ponoć nad wprowadzeniem systemu DRM dla…zdjęć udostępnianych on-line (sic!). Fundacja Electronic Frontier Foundation (w skrócie EFF) zwróciła ostatnio uwagę na fakt, że organizacja JPEG (Joint Photographic Expert Group) rozpatruje ponoć wdrożenie dedykowanego dla fotografii on-line systemu zabezpieczeń (w założeniu oczywiście ażeby chronić autorów materiałów przed nielegalnym powielaniem / wykorzystywaniem).

Co oznacza system DRM wie chyba każdy gracz, który borykał się z przypadkowym wadliwym działaniem tegoż systemu a zatem ciekawym bardzo jak widzi zastosowanie DRM w praktyce  taka organizacja jak JPEG w stosunku do przyszłych miliardów zdjęć, użytkowników oraz „robotów Google’a”. Pomijam już tutaj fakt, że w krajach rozwiniętych istnieją przecież od dosć dawna stosowne przepisy jednoznacznie regulujące procedery nielegalnego wykorzystywania zdjęć. Pominę również fakt, że tego typu pomysł to najprawdopodobniej kolejna koncepcja na zarobek dla organizacji / korporacji / firm prawniczych. Swoją drogą da się zauważyć, że ostatnio co raz mocniej „ktoś” bezczelnie próbuje wpływać na wolność internetu w imię zarobku…

Źródło: DVHardware.net / EFF.org / BoingBoing.net

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*