Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Intel Xeon Phi Coprocessor – czy to jeszcze procesor?

Intel Xeon Phi Coprocessor – czy to jeszcze procesor?

Intel ko-procesor Xeon Phi

Firmy Intel chyba nikomu nie trzeba specjalnie przestawiać, jednak w ramach przypomnienia wspomnę tylko, że to największy na świecie producent układów scalonych (działający na rynku od 1968 roku) oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86,które po dziś dzień można znaleźć w większości komputerów klasy PC. Niedawno jednak jego nowy produkt spowodował niemałe zamieszanie w świecie IT. Mowa tutaj o Intel Xeon Phi Coprocesessor – układzie obliczeniowym znajdującym się na PCB niczym karta graficzna.

Intel ko-procesor Xeon Phi

Całość zajmuje jeden slot PCI-E a w operacjach zmienni-przecinkowych zagwarantowane mamy mieć ponoć wydajność na poziomie 1 teraflopa. Intel Xeon Phi to nowa marka wszystkich produktów o architekturze Many Integrated Core przeznaczonych dla systemów High Performance Computing, przedsiębiorstw, centrów danych i stacji roboczych. Pierwsze zaprezentowany ko-procesor Intel Xeon Phi dostępny w postaci karty PCIe nazywa się roboczo Knights Corner, zawiera ponad 50 rdzeni i co najmniej 8 GB pamięci GDDR5 a zbudowany będzie prawdopodobnie w procesie technologicznym 22 nm. Dokładne dane techniczne oraz cena nie są jeszcze znane jednak wiadomo, nowości tanie nie są…

Źródło: Anandtech.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*