Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Peryferia > Intel WTC czyli bezprzewodowe ładowanie

Intel WTC czyli bezprzewodowe ładowanie

Intel WCT

Wireless Charging Technology (WCT) to technologia zademonstrowana po raz pierwszy przez Intel Labs już w 2008 roku. Polega ona na bezprzewodowym ładowaniu np. smartfona dzięki notebookowi bez wykorzystania kabli. Integrated Devie Technology (IDT) zapowiadała, że opracuje chipsety, które bez problemu obsłużą ową technologię Intela. Kluczowe aspekty rozwiązania IDT to m.in. ograniczenie rozmiarów układów a także technologia tzw. „rezonansowego ładowania bezprzewodowego”.

Intel WCT

Nie wiadomo dokładnie kiedy taki rodzaj ładowania zostanie rozpowszechniony i dostępny dla każdego, ale spekuluje się, że wraz z początkiem 2013 roku pierwsze układy zostaną dostarczone firmie Intel by ten mógł zacząć prace nad swoimi konstrukcjami referencyjnymi. Nowe rozwiązanie będzie oczywiście kluczowym aspektem nowych ultrabooków. Energia będzie bezprzewodowo przepływać z ultrabooka do smartfona i ponoć godzina takiego ładowania ma wystarczyć na całe popołudnie użytkowania smartfona. No ale wiadomo, konkrety poznamy niestety dopiero w przyszłych miesiącach. Cóż, zapowiada się ciekawie.

Źródło: HotHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*