Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Intel Skylake i brak lutu. Pod IHS nadal jest pasta!

Intel Skylake i brak lutu. Pod IHS nadal jest pasta!

Intel - logo

Chyba po dziś dzień overclockerzy z całego świata wypominają Intelowi oszczędności w procesorach z serii Haswell oraz Ivy Bridge. W wyniku zastosowania pomiędzy układem obliczeniowym a IHS standardowej pasty zamiast lutu bardzo wysokie temperatury większości procesorów (rzędu 100*C) były standardem i to nawet przy zastosowaniu high-endowych coolerów CPU. Wydaje się, że Intel nie wyciągnął wniosków z zastrzeżeń użytkowników PC, ponieważ w obecnych procesorach z linii Skylake również nie znajdziemy lutu pod IHS a jedynie tzw. standardową pastę termoprzewodzącą!

Intel Skylake bez lutu

Intel Skylake bez lutu

Procesory Intel Skylake bez lutu

Jak donosi serwis TechPowerUp zastosowana przez intela pasta jest na tyle słaba, że tak naprawdę jedyne jej zastosowanie to…fabryczne ustawienia procesora (a i tak wtedy osiągane temperatury są na granicy zaplanowanej przez Intela!). Wydaje się zatem, że jeśli ktoś będzie chciał mocniej podkręcić procesor Intel Skylake, to wręcz obowiązkowym zabiegiem będzie tzw. skalpowanie procesora oraz wymiana pasty na lepszą. Naturalnie ryzykujemy wtedy utratę gwarancji lub procesora jeśli nie zrobimy tego wprawnie.

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*