Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Intel Sandy Bridge E – opóźnienie premiery przez problem z PCI-E 3.0?

Intel Sandy Bridge E – opóźnienie premiery przez problem z PCI-E 3.0?

Intel_logoJakiś czas temu w końcu na światło dzienne wyszły informacje na temat pierwszych płyt głównych ze slotami PCI-E 3.0 (od AsRock i MSI). Nie wykluczone jednak, że w przypadku tandemu Intel Sandy Bridge E + płyta główna z PCI-E 3.0 przyjdzie nam jednak poczekać trochę dłużej niż to dotychczas planowano. Wynika to ponoć z pewnych nie do końca chyba zweryfikowanych jeszcze i nie do końca rozwiązanych problemów „na linii” CPU-GPU bądź też chipset-GPU. W każdym razie istnieje ponoć obawa, że na skutek interferencji sygnałów na tych „liniach” teoretyczny transfer danych PCI-E 3.0 mógłby spadać do poziomu znanego z PCI-E 2.0.

Efekt końcowy tego problemu będzie / jest dość oczywisty – opóźnienie premiery Intel Sandy Bridge E oraz ewentualna potrzeba wdrożenia do produkcji nowych rewizji płyt głównych. Trzeba przyznać, że jeśli informacje takie się potwierdzą, to Intel „zaliczy” kolejną już w tym roku „wpadkę” (po wadliwych chipsetach Cougar Point i dyskach SSD). Cóż, chyba w takim razie Panowie od marketingu znowu będą musieli się nieźle napracować ;)

Źródło: TechReport.com / SemiAccurate.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*