Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Intel Ivy Bridge – są już rewizje procesorów z nową pastą?

Intel Ivy Bridge – są już rewizje procesorów z nową pastą?

Intel Ivy Bridge - nowa pasta

Jak wiemy procesory Intel z serii Ivy Bridge pod pewny względem są naprawdę „popularne”. Chodzi tutaj o nic innego jak o stosunkowo duże ilości generowanego ciepła (względem poprzedniej generacji procesorów), które nie jest poprawnie przekazywane „dalej”, do podstawy radiatora. Efekt? Temperatury podczas obciążenia i overclockingu były wyżśze niż można by się spodziewać. Jedni użytkownicy twierdzili, że może to być kwestia konstrukcji „czapki” procesora a inni obstają przy stosowaniu kiepskiej pasty termoprzewodzącej.

Nie jest wykluczone, że rację mają oba obozy, jednak na chwilę obecną przewagę „uzyskali” Ci drudzy. Redakcja pewnego serwisu dotarła bowiem do zdjęć, gdzie w przypadku procesora Intel Core i7 3770k producent zastosował „normalną” pastę – srebrną (albo z taką ilością domieszek cząstek srebra żeby tylko wyglądała na szarą). Istnieje zatem spora szansa, że teraz procesory te będą uzyskiwały niższe temperatury po mocniejszym overclockingu. No ale to już czas pokaże…

Źródło: CowCotland.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*