Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Intel Core i7-3970X Extreme – nadciąga kolejne monstrum wśród procesorów

Intel Core i7-3970X Extreme – nadciąga kolejne monstrum wśród procesorów

Intel Core i7-3970X Extreme

Jak doskonale wiemy w ofercie każdego producenta są tzw. „produkty flagowe”. W przypadku producenta procesorów Intel do tej pory niekwestionowanym „królem” był model oznaczony jako Core i7-3960X Extreme. Nie jest jednak wykluczone, że jeszcze w tym roku zastąpi go inne „monstrum” obliczeniowe – model Core i7-3970X Extreme. 6 rdzeni tego procesora „tykać” będzie bowiem z częstotliwością bazową na poziome 3,5 GHz zaś podczas mocnego obciążania i uruchomienia Turbo Boost typowy użytkownik uświadczy „ot tak” 4 GHz (!). Dodajmy do tego jeszcze HyperThreading (sumarycznie będziemy mieli więc obsługę 12 wątków), bardzo wysokie wymagania energetyczne (TDP na poziomie 130W) oraz bajońską sumę (ok. 1000 dolarów*) a otrzymamy procesor ekstremalny naprawdę pod każdym względem.

Spekuluje się, że procesory Intel Core i7-3970X Extreme trafią na rynek pod koniec bieżącego roku (oficjalnie jest to po prostu 4 kwartał roku 2012). Pamiętajmy jednak, że do tak potężnych procesorów wręcz wskazana jest odpowiednio potężna płyta główna (najlepiej zapewne taka za ponad 1000 zł ;)).

* cena bez VAT-u

Źródło: TechPowerUp

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*