Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Procesory > Intel Core i5 2550k – następny do „tronu” najciekawszych procesorów do OC czy też „zastępca” Core i7 2600k?

Intel Core i5 2550k – następny do „tronu” najciekawszych procesorów do OC czy też „zastępca” Core i7 2600k?

Intel_logoDo tej pory na licznych forach tematycznych kwestii najbardziej opłacalnych platform polecane są procesory Intel Core i5 2500k. Nie ulega wątpliwości, że ma na to wpływ przede wszystkim spory potencjał tych procesorów do overclockingu a także tzw. „fabryczna wydajność” na tle jednostek od AMD. Nie wykluczone jednak, że za jakiś czas jego zajmie nowy model „niebieskiego procesora – Core i5 2550k. Czym on jest? Z jednej strony „niespodzianką” gdyż raczej niezbyt wiele osób spodziewało się czegoś nowego z rodziny Sandy Bridge a z drugiej strony spekuluje się, że to jedynie marginalnie wydajniejszy (być może taktowania zostały „podbite” o 100 MHz – jeszcze tego do końca nie wiadomo) procesor niż obecny Core i2500k.

W każdym razie procesory Intel Core i5 2550k mają trafić na rynek zimą tego roku (prawdopodobnie pierwszy kwartał 2012 roku) a co do cen to jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo ale spekuluje się, że będzie niemal identyczna jak obecne procesory Core i5 2500k. Cóż, czas pokaże…

Źródło: NordicHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*