Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Himalaya – kolejna wizja coolera CPU od Alpenföhn

Himalaya – kolejna wizja coolera CPU od Alpenföhn

Alpenföhn_logoJeszcze kilka lat temu firma Alpenföhn była na naszym rynku raczej mało znana. Nie wykluczone, że za jakiś czas się to zmieni a dopomagać temu będą co raz to ciekawsze koncepcje coolerow CPU. Ostatnią „wizją” tej marki jest model Himalaya. Jest to bardzo wysoki cooler CPU (164 x 140 x 55 mm – wysokość x szerokość x długość) swoim designem przypominający nieco znany już nam od dość dawna cooler CPU w postaci Prolimatech Armageddon. W każdym razie konstrukcja Alpenföhn Himalaya opiera się na sześciu heat-pipe’ach, systemie dość gęsto upakowanych finów zaś całość schładzana jest przez 140 mm wentylator z PWM (zakres pracy: od 300 do 1100 obr./min.).

Naturalnie jak przystało na współczesny cooler CPU Alpenföhn Himalaya kompatybilny jest zarówno z procesorami Intel (LGA 775, 1155, 1156 i 1366) jak i AMD (Socket AM2, AM3, FM1). Sugerowana cena? Ponoć ok. 60 euro czyli nie jest to jakiś pierwszy lepszy low-end (a przynajmniej nie pod względem ceny).

Źródło: TCMagazine.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*