Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > GTX Gaming LE = Light Edition, Lite Edition czy też Limited Edition?

GTX Gaming LE = Light Edition, Lite Edition czy też Limited Edition?

MSI GTX 980Ti Gaming 6G LE

Ręka w górę komu przydomek „LE” przy oznaczeniu modelu karty graficznej kojarzy się z bardziej…budżetowym modelem? Dziękuje. A komu dość niejednoznacznie kojarzy się określenie „Gaming LE„? Dziękuję. A teraz już do rzeczy. Firma MSI postanowiła ostatecznie poszerzyć portfolio kart graficznych Geforce z linii GTX 960, GTX 970, GTX 980 oraz GTX 980 Ti właśnie o modele z określeniem Gaming LE. Według MSI dopisek LE oznacza tutaj Light Edition i ma po prostu uatrakcyjnić bieżącą ofertę kart. W praktyce są to najprawdopodobniej wariacje obecnie dostępnych modeli ale z nieco obniżonymi taktowaniami GPU i VRAM (czyli skojarzenie z Lite Edition jest tutaj częściowo uzasadnione ;) ).

MSI GTX 980 Ti Gaming 6G LE

Przyznam szczerze, że o ile naprawdę jeszcze potrafiłbym zrozumieć karty graficzne o dużo niższym poborze prądu i nazwane Green Edition o tyle wydawanie stricte gamingowych kart ale o obniżonym taktowaniu względem obecnej serii jest raczej trochę dziwną polityką. A może po prostu skończyły się na etapie produkcji uzyski rdzeni o tak dobrych parametrach jak były do tej pory dostępne i po prostu próbuje się „zagospodarować” nieco słabszą partię krzemu? Kto wie, kto wie…

Źródło: Guru3D.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*