Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Google Take Action – inicjatywa w obronie wolnego internetu? Ktoś znowu chce mieć nad nim władzę?

Google Take Action – inicjatywa w obronie wolnego internetu? Ktoś znowu chce mieć nad nim władzę?

Google Take Action - wolność internetu

Sporo użytkowników zapewne pamięta nie tak dawne „przygody” z takimi kontrowersyjnymi ustawami jak jak ACTA oraz CETA. Okazuje się, że były one prawdopodobnie jedynie swoistym preludium do tego, co ma ponoć nastąpić w grudniu bieżącego roku. W pierwszym tygodniu przyszłego miesiąca (a dokładnie 3 grudnia) ma mieć ponoć miejsce spotkanie przedstawicieli należących do ITU (International Telecommunication Union). Na owym spotkaniu mają być ponoć poruszane kwestie związane z wprowadzeniem nowych środków kontroli sieci globalnej. Nie wiadomo wprawdzie i jakiej dokładnie kontroli tutaj mowa, jednak już teraz spekuluje się, że zapadną tam decyzje w sprawie cenzury światowego internetu.

Na chwilę obecną nie wiadomo, ile jest w tym prawdy a ile tylko spekulacji. Jedno jest jednak pewne już teraz – znowu będzie wrzeć w całym internecie jeśli tylko ITU wyjdzie z inicjatywą cenzury globalnej sieci (no chyba, że będzie chodziło o redukcję spamu ;)). W każdym razie z jakimikolwiek osądami poczekajmy aż pojawią się oficjalnie stosowne dokumenty, regulujące treści globalnej sieci…

Źródło: Google.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*