Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Google będzie miało swoje procesory?

Google będzie miało swoje procesory?

Procesory Google

Wydaje się, że światowy gigant IT – Google – planuje dość intrygującą ekspansję a mianowicie produkcję układów scalonych. Nie chodzi tutaj jednak bynajmniej o wybudowanie własnych fabryk i własną produkcję ale o zlecanie doświadczonym producentom wytwarzania układów na podstawie zapotrzebowania i projektów Google. Jest to co ciekawe strategia, którą stosuje chociażby firma Apple (zlecając produkcję swoich chipów np. fabryce Samsung lub TSMC), a która nie wymaga ogromnych wkładów finansowych na budowę fabryk i wykorzystanie autorskich technologii.

W każdym razie ewentualne chipy produkowane na zlecenie Google miałyby trafiać do urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Chodzi tutaj przede wszystkim o smartfony z serii Nexus oraz inne tzw. autorskie projekty „spod pióra” Google. Swoją drogą produkcja urządzeń mobilnych to przecież nie tylko jeden układ scalony ale również wszystko, dzięki czemu układ ten działa poprawnie i płynnie (czyli nie tylko zoptymalizowany software ale również w 100% kompatybilny hardware). Czy Google uda się ta sama „sztuczka”, która udała się Apple? Cóż, czas pokaże…

Źródło: TheInformation.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*