Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Gelid The Black Edition – nowy cooler CPU

Gelid The Black Edition – nowy cooler CPU

Gelid The Black Edition

Gelid – firma znana z produkcji wydajnych wentylatorów, chłodzeń dla procesorów oraz chłodzeń dls kart graficznych – zaprezentowała ostatnio swój nowy produkt, a mianowicie The Black Edition. Jest to wydajny cooler twin tower dla najgorętszych procesorów dostępnych na rynku (zarówno AMD jak i Intel).

Gelid The Black Edition składa się z siedmiu niklowanych rurek cieplnych (trzech o średnicy 8 mm i czterech o średnicy 6 mm) oraz dwóch aluminiowych radiatorów typu tower / „wieża”. Ciepłowody umieszczono tutaj jakby w dwóch „warstwach”, ale znalazły się one niemal bezpośrednio nad procesorem (prawdopodobnie aby mogły zwiększyć wydajność oddawania ciepła).

Gelid The Black Edition

Na masywnym radiatorze znalazło się miejsce na dwa wentylatory, na zewnątrz  120 mm Slim 12PWM o zakresie pracy 750-1600RPM, a wewnątrz  120mm Silent 12PWM mogący „zakręcić się” od 750 do 1500RPM. Oby dwa wentylatory pracują z maksymalną głośnością wynoszącą według producenta ok. 25,5 dBA. Jest tutaj również możliwość montażu trzeciego „śmigła”, które jednak nie jest dołączone do zestawu.

Gelid The Black Edition

Cały cooler CPU ma wymiary 160 x 126 x 109 mm – wysokość x szerokość x długość) i waży ok. 990 gram, a w pudełku prócz samego coolera i instrukcji znajdziemy również pastę termoprzewodzącą GC-Extreme i zestawy montażowe na następujące podstawki:

  • AMD: AM2(+), AM3(+), FM1/2
  • Intel LGA 775, 1155, 1156, 1366, 2011

Gelid The Black Edition wyceniono na ok. 60 euro + VAT i został objęty przez producenta 5-letnią gwarancją.

Źródło : GelidSolutions.com

Trackbacks for this post

  1. Gelid na targach CeBit 2013 | BESTPCINFO.PL - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy - [...] horyzontalny cooler Slim Hero oraz zapowiadany dużo wcześniej potężny twin tower w postaci The Black Editon) oraz bardzo kompaktową…

Leave a Comment

*