Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Geforce GTX590 – na dzień dobry ma mieć zaniżone taktowania?

Geforce GTX590 – na dzień dobry ma mieć zaniżone taktowania?

nVidia_logoO nowym podwójnym graficznym potworku nVidii w postaci Geforce GTX590 informowałem już dość dawno temu (przy okazji targów CES 2011). Wraz z nadchodzącą premierą tej karty do sieci zaczyna przedostawać się coraz więcej „pikantnych szczegółów”. Jednym z ostatnich jest to, że prawdopodobnie w dniu premiery rdzenie karty (2x GF110) będą mieć zaniżone taktowania zarówno GPU jak i pamięci GDDR5. Względem takiego referencyjnego Geforce GTX580 jest to niemała różnica, ponieważ rdzenie GTX590 mają mieć taktowanie rzędu 600 MHz (o ponad 170 MHz mniej niż GTX580) zaś pamięci efektywnie mają pracować z częstotliwością 3400 MHz (ponad 600 MHz mniej niż w GTX580).

Kto wie, czy takowy „zabieg” nie wynika po prostu z faktu zapotrzebowania na prąd (pamiętajmy, że nowy graficzny „potworek” AMD – Radeon HD6990 – potrzebuje grubo ponad 300W). W każdym razie za nieco ponad tydzień powinno się wyjaśnić, czy Geforce GTX590 skutecznie stawi czoła Radeonowi HD6990…

Źródło: NordicHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*