Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Geforce GTX 980 Ti – szybka podmiana za drogiego X Titana?

Geforce GTX 980 Ti – szybka podmiana za drogiego X Titana?

Geforce GTX Titan X - Logo

Może się to wydawać dość dziwne ale jeszcze nie opadły zawirowania po premierze nowych, topowych kart graficznych nVidia – Geforce GTX TitanX – a już co i raz  docierają zewsząd informacje na temat zauważalnie tańszego wariantu karty – Geforce GTX 980 Ti. Wydaje się, że po fali krytyki a propos sugerowanej ceny nowej high-endowej karty nVidia zdecydowała się po prostu na „przycięcie” GTX Titan X i stworzenie karty bardziej przystępnej cenowo.

Geforce GTX 980 Ti oparty ma być o dokładnie ten sam układ (GM200) czyli oferować ma 3072 jednostek shader i 96 jednostek ROP. Co ciekawe użytkownicy otrzymają tutaj „tylko” 6 GB pamięci VRAM ale za zegary karty będą ponoć wyżej taktowane niż GTX Titan X. Czyżby zatem nVidia strzeliła sobie w stopę wydając horrendalnie drogiego GTX Titan X? ;) Wydaje się, że tak aczkolwiek na premierę Geforce GTX 980 Ti trzeba będzie niestety poczekać do końca wakacji bieżącego roku (zapewne najpierw mają się sprzedać obecne zapasy GTX 980 ;)).

Źródło: SweClockers.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*