Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Karty graficzne > Geforce GTX 970, GTX 980 i premierowe kłopoty?

Geforce GTX 970, GTX 980 i premierowe kłopoty?

EVGA Geforce GTX 970 ACX

Wydaje się, że chyba nie wszystko poszło poszło zgodnie z planem nvidii przy premierze kart graficznych Geforce GTX 970 oraz GTX 980. Okazuje się bowiem, że niektórzy producenci zastosowali „nie do końca optymalne” coolery GPU z modeli kart poprzedniej generacji a niektórzy musieli wycofać się z wersji zbyt mocno fabrycznie podkręconych. W tym pierwszym przypadku chodzi chociażby o firmę EVGA, która dość niefortunnie zastosowała na kartach Geforce GTX 970 ACX cooler GPU z bodajże modelu GTX 760 SC. Efektem tego jest to, że tylko dwa spośród trzech heat-pipe’ów bezpośrednio dotykają rdzenia karty.

MSI GTX 980 Lightning

Innym typem „Maxwell issue” jest sprawa kart graficznych MSI z serii GTX 980 Lightning. Z jakiegoś powodu producent ten postanowił wstrzymać się z wypuszczaniem na rynek tego modelu karty. Nie jest wykluczone, że chodzi po prostu o uniknięcie sytuacji, w której karty graficzne są „przevoltowane” (co skróciłoby ich żywotność lub przyczyniło się do nadmiernego nagrzewania sekcji zasilania). Z drugiej jednak strony może też chodzić o to, żeby MSI nie wypuszczało na  rynek karty, mogącej konkurować z tzw. „innymi pomysłami” nvidii (modele Ti lub Black?).

Jak zatem myślicie czy tego typu „niuanse IT” powinny mieć miejsce czy też po prostu wynika to z pośpiechu producentów i cięcia kosztów a skutek zawsze będzie taki sam? ;)

Źródło: eTeknix.com / Bit-Tech.net / DVHardware.net / TechPowerUp.com

One Comment

  1. Problem troche wyolbrzymiony ale fakt wszystko to wynika z pospiechu. Pytanie tylko dlaczego tak szybko chcieli sie pozbyc wersji GTX 770 i GTX 780 :)

Leave a Comment

*