Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Fractal Design Venturi Series – kolejne śmigła szwedzkiego potentata

Fractal Design Venturi Series – kolejne śmigła szwedzkiego potentata

Fractal Design Venturi Series

Firma Fractal Design zapowiedziała premierę kolejnych swoich wentylatorów. Po zapowiedziach sprzed kilku dni a propos Silent Series R3 oraz Dynamic Series szwedzki potentat postanowił teraz wzbogacić swoją ofertę śmigieł o Venturi Series. W ramach tego „pokolenia” przewidziano wentylatory typu 120 mm oraz 140 mm ale należące z kolei do dwóch kompletnie innych „podgrup”: HF (High Flow) oraz HP (High Pressure). Pierwsze z nich reprezentowane są przez wentylatory o bardzo wąskich łopatkach a z kolei śmigła z linii HP posiadają już bardzo obszerne łopatki i mają ich mnie (patrz poniższe zdjęcie).

Co ciekawe zarówno w obrębie HF jak i HP przewidziano zarówno wentylatory ze stałymi obrotami (np. HF-12 ma 1200 RPM) jak też i z PWM (np. HP-12 PWM ma max. 1800 RPM). Jeśli zaś chodzi o ceny tych nowych wentylatorów, to zawierać się one będą w spektrum 13-17 euro /szt. (wiadomo, zależnie od modelu i rozmiaru).

Źródło: Fractal-Design.com

One Comment

  1. Ech i po co tyle zawirowań wokol jednego typu produktów? ;)

Leave a Comment

*