Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Extreme4 – high-endowa płyta od AsRock dla Sandy Bridge

Extreme4 – high-endowa płyta od AsRock dla Sandy Bridge

AsRock_logoWydaje się, że wraz z coraz lepszą dostępnością płyt głównych z poprawionymi chipsetami Cougar Point (z rewizji B3) coraz więcej słychać również o ciekawych płytach głównych opartych na chipsetach Z68. Ostatnio np. na światło dzienne wypłynął model płyty firmy AsRockExtreme4. Posiadać ona będzie m.in. zintegrowaną kartę graficzną (z wyjściami D-Sub oraz DVI), cztery porty USB 3.0 (dwa z tyłu płyty i dwa dostępne poprzez panel I/O), trzy sloty PCI-Express, wyświetlacz post oraz dość solidną sekcję zasilania (8-fazowa?) z solidnymi radiatorami (połączonymi grubym heat-pipe’em).

Radiator na mostku SB również jest „niczego sobie” zaś całościowo design tej płyty wydaje się przyjemny dla oka (najwyraźniej era jak najbardziej kolorowych płyt głównych minęła bezpowrotnie). Warto tutaj zauważyć, że tuż nad pierwszy slotem (PCI-E x1) mamy przewidziane dodatkowe zasilanie płyty głównej (poza 8-pin w górnej części płyty).

AsRock Extreme4Cena na razie jest nieznana jednak nie spodziewajmy się jej zbyt niskiej. Wprawdzie to AsRock ale chipset jest nowy i jeszcze mało popularny a zatem na pewno uświadczymy „podatku od nowości”. W każdym razie AsRock Extreme4 ma trafić na rynek ponoć w połowie maja bieżącego roku.

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*