Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > EVGA i pakiet płyt głównych z chipsetem Intel Z68

EVGA i pakiet płyt głównych z chipsetem Intel Z68

EVGA_logoWydaje się, że firma EVGA była ostatnio jakoś „w tyle” pod względem płyt głównych opartych o najnowsze chipset Intela – Z68. Efektem takiego stanu rzeczy jest fakt, że na forach (nie tylko polskich ale zagranicznych) nieugięcie „królują” Asus, MSI, Gigabyte oraz AsRock.Nie wykluczone jednak, że za jakiś czas ulegnie to zmianie a to dlatego ostatnio EVGa wprowadziła do swojej oferty cały pakiet nowych płyt głównych przeznaczonych dla procesorów z serii Sandy Bridge: Z68 FTW, Z68 SLI oraz Z68 Micro. Jak nietrudno się domyślić są to trzy konstrukcje dedykowane trzem różnym docelowym grupom użytkowników (i zapewne innym półkom cenowym).

Jak widać na powyższych zdjęciach płyty te różnią się nie tylko design’em (inna kolorystyka, inne radiatory) ale także ilością slotów PCI-Express (od 2 do 6), ilością portów USB 3.0 (od 2 do 4), rozbudowaniem sekcji zasilania procesora czy też wyjściami z tyłu płyty głównej. Najtańszą płytę (Z68 SLI Micro) wyceniono ponoć wstępnie na ok. 160 dolarów*, model Z68 SLI to wydatek rzędu 210 dolarów zaś Z68 FTW będzie kosztować ok. 265-300 dolarów (w zależności od tego czy interesuje nas także dodatkowe wyposażenie do overclockingu).

* ceny bez VAT-u

Źródło: TCMagazine.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*