Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Obudowy > Enermax Ostrog – taki inny Fractal Design Core 3000?

Enermax Ostrog – taki inny Fractal Design Core 3000?

Enermax Ostrog

Nieco ponad dwa miesiące temu pisaliśmy o nowej, w założeniu dość ekonomicznej wizji obudowy firmy EnermaxOstrog. Jak pamiętamy miało to być nietuzinkowe rozwiązanie od Enermax jednak dziś okazuje się, że w praktyce jest to po prostu prawie taki inny Fractal Design Core 3000. Wnętrze Ostrog jest bowiem niemal identyczne (identyczna tacka na płytę główną, identyczny sposób aranżacji okablowania, identyczna szerokość obudowy i identyczna ilość miejsca na krty graficzne) jednak zauważyć można kilka różnic.

Po pierwsze Enermax Ostrog jest obudową bardziej „dziurawą” niż Core 3000 (podobnie jak w Corsair carbide 400R jest mnóstwo otworów wentylacyjnych z boku i na górze a filtrów przeciwkurzowych niestety brak). Po drugie wyjmowany koszyk na dyski jest na nieporpawnej wysokości (w przypadku bardzo długiej dłuższej karty graficznej trzeba będzie ją przełożyć do niższego slotu PCI-E – trzeba też zatem mieć odpowiednią płytę główną).

Enermax Ostrog

Enermax OstrogNa koniec warto też zwrócić uwagę, że są tutaj wylamywane śledzie kart rozszerzeń a fabrycznie zamontowany będzie tylko jeden wentylator typu 120 mm (z tyłu obudowy). Jakby „pocieszenie” mamy tutaj jednak bez-narzędziowy montaż napędów optycznych (których możemy zamontować więcej niż w Core 3000) i jeden port USB 3.0 jednak czy faktycznie to wystarczy aby przekonać do siebie użytkowników? Tym bardziej, że Enermax Ostrog będzie w praktyce nieco droższy od Fractal Design Core 3000. Sugerowana cena Ostroga to bowiem ok. 50 euro (i to bez VAT-u) więc realnie na naszym rynku obudowa ta kosztować będzie pewnie ok. 280 zł.

Słowo od autora na temat Enermax Ostrog:

Źródło: Informacja prasowa

Trackbacks for this post

  1. Enermax Ostrog GT aka Giant | BESTPCINFO.PL - newsy, poradniki, recenzje, unikalne testy - [...] GT (aka Giant). Jak nietrudno się domyślić jest to obudowa będąca kolejną przedstawicielką z serii Ostrog. W porównaniu jednak…

Leave a Comment

*