Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Energooszczędny superkomputer z AMD FirePro S9150

Energooszczędny superkomputer z AMD FirePro S9150

Energooszczędny superkomputer z AMD

Superkomputery kojarzą się nam czasem z ogromnymi połaciami klastrów obliczeniowych „pożerających” ogromne ilości energii. Okazuje się jednak, że niektóre takie maszyny są całkiem energooszczędne jak na oferowaną wydajność / efektywność obliczeniową. Przykładowo energooszczędny superkomputer z kartami graficznymi AMD FirePro S9150 na pokładzie – klaster obliczeniowy L-CSC – należy ponoć do najbardziej energooszczędnych (mimo naprawdę pokaźnej specyfikacji) a świadczy o tym chociażby pierwsze miejsce w rankingu Green500.

Klaster obliczeniowy L-CSC składa się ze 160 serwerów ASUS ESC4000 G2S, z których każdy posiada cztery karty graficzne AMD FirePro S9150. Klaster ten jest pierwszym i obecnie jedynym superkomputerem, który osiąga wydajność obliczeniową ponad 5 gigaflopsów na 1 Watt pobieranej energii elektrycznej. Aż strach pomyśleć do czego można zaprząc wydajność na poziomie 3,25 petaflopsów (w przypadku obliczeń pojedynczej precyzji).

Źródło: Informacja prasowa

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*