Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Elpida i pamięci DDR3 wykonane w technologii 25 nm

Elpida i pamięci DDR3 wykonane w technologii 25 nm

Elpida_logoWydaje się, że proces miniaturyzacji w świecie IT i technologii naprawdę nie chce się zatrzymać. Dopiero co słychać było bowiem o pierwszych modułach pamięci wykonanych w technologii 32 nm a już wiadomo, że „in progress” są pamięci wykorzystujące jeszcze mniejsze rozmiary bo sięgające technologii 25 nm. Jedną z pierwszych firm, która się tym osiągnięciem oficjalnie „pochwaliła” jest Elpida. Dzięki tej miniaturyzacji oraz doświadczeniu firmy (w końcu produkuje ona pamięci nie od dziś) możliwe było obniżenie napięcia wymaganego do poprawnej pracy do raptem 1,35 V.

Wprawdzie napięcie takie wystarcza ponoć jedynie do pracy przy częstotliwości rzędu 1600 MHz (do pracy przy 1866 MHz wymagają już „standardowe” 1,5 V) jednak dla osób, które specjalnie nie podkręcają będą one „jak znalazł”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to takie pamięci DDR3 trafią na rynek jeszcze w lipcu bieżącego roku.

Źródło: Elpida.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*