Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie wodne > EK Water Blocks woduje dwurdzeniowego „potwora” nVidii – Geforce GTX590

EK Water Blocks woduje dwurdzeniowego „potwora” nVidii – Geforce GTX590

EK Water BlocksDopiero co mieliśmy światową premierę nowych kart graficznych nVidii (Geforce GTX590) a okazuje się, że już niektóre firmy wyspecjalizowane w chłodzeniu wodnym mają w ofercie bloki wodne na te dwurdzeniowe graficzne „potwory”. Jednym z takich przedstawicieli jest oczywiście popularna firma EK Water Blocks., która tak naprawdę miała bloki na te monstrualne karty nawet dzień przed ich premierą :) Konstrukcje nazwane są EK FC-590GTX i jak łatwo się domyślić należą do typu full-cover (chłodzą oba rdzenie, pamięci, sekcję zasilania oraz układ NF200).

Oczywiście firma zadbała o to aby można je było łatwo dostosować do już istniejących układów wodnych – mamy tutaj obustronne gwinty 1/4″. Całość jest natomiast wykonana z niklowanej miedzi elektrolitycznej oraz acetalu lub plexi (zależnie od wersji bloku).

Łatwo się również domyślić, że z racji gabarytów (bloki pokrywają niemal całe PCB karty) konstrukcje te nie należą do zbyt tanich. Wersja Plexi-Nickel to koszt rzędu 515 zł* a Acetal-Nickel to wydatek na poziomie 540  zł*. Oczywiście nie zapominajmy, że do skutecznego zwodowania takich kart graficznych nie wystarczy pojedyncza chłodnica typu „1x 120” :)

* sugerowane ceny detaliczne

Źródło: EKWaterBlocks.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*