Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Dyski SSD Intel Sierra Star – premiera w drugim kwartale 2013

Dyski SSD Intel Sierra Star – premiera w drugim kwartale 2013

Intel Sierra Star SSD

Jak wiadomo Intel to nie tylko jeden z głównych producentów procesorów ale obecnie też ważny gracz walczący o pozycję na rynku dysków SSD. Dyski SSD tej firmy cieszą się sporą popularnością lecz mniejszą niż innych popularnych producentów jak np. OCZ czy Samsung. Powodem tego są dość wysokie ceny jednak i na to firma znalazła częściowe rozwiązanie. Intel w chwili obecnej pracuje bowiem nad nową serią dysków SSD – Sierra Star – opartych m.in. o 20 nm kości pamięci MLC.

Problemem przy obniżaniu procesu technologicznego jest większa podatność na uszkodzenia i zmniejszenie wydajności. Kości pamięci wykonane w technologii 30 nm posiadają wskaźnik P/E (program-erase) na poziomie około 35 000. Zmniejszenie procesu do 25 nanometrów skutkowało wskaźnikiem P/E na poziomie już tylko 3000. Nie wiemy w tym momencie, jak wskaźnik P/E będzie wyglądał dla 20 nm dysków Intela, jednak trzymajmy kciuki, że będzie tylko lepiej. Jednego możemy być w teorii pewni już teraz – dyski SDD z serii Intel Sierra Star pojawią się na rynku w drugim kwartale 2013.

Źródło: Softpedia.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*