Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > Do końca przyszłego roku z rynku znikną procesory AMD Sempron, Athlon II i Phenom II

Do końca przyszłego roku z rynku znikną procesory AMD Sempron, Athlon II i Phenom II

AMD_logoWprawdzie nowych topowych procesorów AMD z serii Bulldozer na rynku jeszcze nie ma (jak wiemy ich oficjalna premiera została przesunięta na jesień bieżącego roku) ale już teraz wiadomo co się stanie z dotychczasowymi seriami procesorów Sempron, Athlon II oraz Phenom II. Delikatnie można to określić jako „przejście na emeryturę”. Po prostu zarówno obecnie dostępne modele procesorów jak też nazwy handlowe zostaną wycofane z całego rynku IT. Oczywiście nie wykluczone, że w bliżej nieokreślonej przyszłości firma AMD wróci do tego typu nazewnictwa (pewnie już teraz w głowach PR-owców są nazwy typu Athlon III i Phenom III ;) ) jednak zapewne nie będzie to wcześniej jak po generacji Bulldozerów.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że AMD nie zrezygnuje z serii Opteron. Wszystko zapewne po to aby najważniejsi partnerzy nadal kojarzyli tą serię jednostek przede wszystkim z zastosowaniami serwerowymi.

Źródło: NordicHardware.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*