Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > DirectX 12 – Radeon i Geforce w jednym stali kompie?

DirectX 12 – Radeon i Geforce w jednym stali kompie?

DirectX 12 czyli AMD i nVidia w jednym kompie

Nadchodzący nowy standard API w świecie gier – DirectX 12 – będzie najprawdopodobniej swoistą rewolucją dla rynku kart graficznych i w konsekwencji bezpośrednio dla samych graczy. Okazuje się bowiem, że dzięki DX 12 będziemy ponoć mogli bez większego problemu zsumować w jednym komputerze wydajność zintegrowanej karty graficznej czy to z zewnętrznie zainstalowanym Radeonem czy to z Geforcem. Wszystko to za sprawą Explicit Asynchronous Multi-GPU (rozwiązanie to ma łączyć wszystkie dostępne zasoby graficzne w komputerze w jedną całość) oraz Split Frame Rendering (twórcy gier i aplikacji będą mogli korzystać z ręcznego lub automatycznego podziału danych tekstur i geometrii pomiędzy dowolnymi procesorami graficznymi).

Jeśli zatem tylko twórcom danej gry będzie się chciało dobrze ją optymalizować, to bez wątpienia gracze na tym zyskają. Pytanie tylko co będzie jeśli programiści okażą się zbyt…leniwi ;)

Źródło: Hexus.net

One Comment

  1. Szkoda tylko ze można bedzie łączyć moc jedynie z karta zintegrowana…

Leave a Comment

*