Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Deepcool GAMMAX 400 – (de)ewolucja coolerów CPU

Deepcool GAMMAX 400 – (de)ewolucja coolerów CPU

DeepCool GamMax 400

O firmie Deppcool nie słyszymy zbyt często jednak co jakiś czas niemalże wszyscy o niej mówią. Ostatnio zdarzyło się to m.in. za sprawą jej nowego coolera CPU w postaci GAMMAX 400. Jest to dość spory cooler CPU typu tower (159 x 135 x 76 mm – wysokość x szerokość x długość) wyposażony w cztery miedziane heat+pipe’y, H.D.T. (Heat-pipe Direct Touch) oraz 120 mm wentylator z PWM (pracujący w spektrum od 900 do ok. 1500 RPM). I wszystko wydawało by się dość standardowe gdyby nie fakt, ze zastosowano tutaj trochę zredukowaną powierzchnię aluminiowych żeberek (patrz poniższe zdjęcie).

DeepCool GamMax 400

Niespecjalnie jednak wiem czemu tego typu zabieg ma tutaj służyć. W teorii producent zapewne miał zamysł mniejszej kolizji z pamięciami RAM jednak w praktyce to tutaj nic nie da (i tak przecież wentylator będzie coś przesłaniać) a ponadto wiadomo, redukcja powierzchni oddawania ciepła oznacza niższą wydajność. W każdym razie Deepcool GAMMAX 400 kompatybilny jest zarówno z procesorami AMD (Socket 754, 939, AM2, AM3, FM1) jak i Intel (LGA 775, 1155, 1156 oraz 1366) a kosztować ma ponoć ok. 30 euro.

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*