Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Newsy > Czeka nas (r-)ewolucja w ładowaniu smartfonów?

Czeka nas (r-)ewolucja w ładowaniu smartfonów?

Qualcomm Quick Charge 3.0

Nie da się ukryć, że szybki rozwój wszelakich urządzeń mobilnych nie zawsze idzie w parze z odpowiednimi „zasobami energetycznymi”. Zwykle im wydajniejsze urządzenie tym szybciej zużywane są zasoby akumulatora i tym szybciej trzeba sięgnąć po ładowarkę. Dopóki nie przyjdzie czas na totalnie nowe ogniwa dopóty producenci stosować będą przede wszystkim politykę pojemniejszych baterii. Co ciekawe nieco inne podejście ma z kolei Qualcomm. Firma ta ma w planach nowy, szybszy sposób ładowania urządzeń mobilnych.

Szybsze ładowanie wydajnego smartfona? Kcę! ;)

Qualcomm Quick Charge 3.0

Na chwilę obecną wiadomo o oficjalnym nowym standardzie – Quick Charge 3.0. Technologia ta stosowana będzie ponoć jako pierwsza w smartfonach wyposażonych w układy Snapdragon 430, 617, 618, 620 i 820. Pozwalać ona będzie na elastyczną zmianę napięcia zasilającego urządzenia podczas ładowania (w zakresie 3,6 V-20 V). Efektem będzie to, że w ciągu kilkudziesięciu minut (podobno jest to ok. 35 minut) akumulator będzie naładowany w aż 80% (ciekawe tylko o jakiej baterii tutaj mówiono ;) ). W każdym razie przewiduje się, że standard Quick Charge 3.0 pojawi się w urządzeniach, które trafią na rynek w przyszłym roku. Do tego czasu niektórzy muszą być niemal stale podpięci do sieci ;)

Źródło: TwojePC.pl / TalkAndroid.com / ArsTechnica.com

 

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*