Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Gry PC > Crysis 2 jest? Jest. Patch 1.1 jest? Już jest. DX11 jest? Jaki DX11?

Crysis 2 jest? Jest. Patch 1.1 jest? Już jest. DX11 jest? Jaki DX11?

Crysis_2_logoJak doskonale wiemy kilka dni temu miała miejsce światowa premiera Crysis 2, kolejnej super-produkcji autorstwa Crytek. Okazało się, że potwierdziły się wcześniejsze spekulacje na temat tego, że przy produkcji Crysis 2 Crytek wykorzystywał jedynie „dobrodziejstwa” DX9. Mnóstwo graczy z całego świata było zgodnych, że jeśli Crytek nie wyda zapowiadanego patcha z DX11 (teraz to już chyba tylko „dla usprawiedliwienia”), to będzie to oznaczało, że pod względem graficznym gra od samego początku była nastawiona na „konsolową optymalizację” i nic ponadto. Dosłownie dzień czy dwa po premierze gry pojawiło się jednak dla graczy PC małe „światełko w tunelu” – patch 1.1 do Crysis 2. Niestety wbrew oczekiwaniom nie ma on nic wspólnego z DX11…

Udostępniony patch wprowadza bowiem kilka poprawek przede wszystkim w działaniu trybu multiplayer. Przykładowo naprawiono błędne wskazania „pingów” czy też usunięto „bug” w postaci braku startu niektórych rozgrywek. Czy tego się spodziewaliśmy? Raczej nie ale cóż, dobre i to. Osobiście czekam jednak na bardziej „konkretnego patcha”.

Źródło: GameFront.com

5 komentarzy

 1. Jak ta gra zobaczy DX11 to będzie słabe DX11…

 2. t.luk Prawi:

  Ok, rozumiem ale niech dodadzą jakąś szczątkową tesselację oraz zaaplikują paczkę z lepszymi teksturami bo jeśli, to prawda:

  http://forums.gametrailers.com/thread/proof–crysis-2-textures-1-2-s/1193802

  to Crytek cofnął się graficznie do gier sprzed 5 lat…

 3. optymalizator Prawi:

  „Maximum fail” ;D

 4. Funnykris Prawi:

  Przeżywacie te DX’y jak mrówka okres… Gra wygląda i tak 100x lepiej od warhead a tekstury w oryginalnym Crysisie są beznadziejne. Najlepsze tekstury są w Far Cry 2 ale gra nudna ;/ ale wrócę do tematu :P Nie widzę potrzeby wprowadzania DX11. W Lost Planet 2 jest i co? Praktycznie żadnej różnicy zauważalnej gołym okiem pomiędzy DX9 i 11. Poza wydajnością. Ta cała tesselacja miałą zdaje się obniżyć wymagania a podwyższa je o jakieś 60% :S Coś tu nie halo chyba. Lepiej zrobić bardziej szczegółowe siatki albo tekstury. Zasadniczo cała ta gadka o DX śmierdzi mi komerchą bo jak widzicie Crysis 2 wygląda obłędnie na DX9 przy niskich wymaganiach sprzętowych. Wszystkie gry wydane na DX10 i 11 grafiki lepszej nie mają za to wymagania…

  • optymalizator Prawi:

   Bez obrazy ale to właśnie Crysis i Crysis Warhead mają zdecydowanie lepszą oprawę graficzną (wystarczy w Crysis 2 pochodzić gdzieś więcej niż „główny szlak”). Ok, nawet i w trybie DX9 te dwie gry wyglądają wręcz świetnie ale to co sobą prezentuje Crysis 2 jest bardzo mocno ograniczone i wie to każdy kto chociażby śledzi wątek tej gry. No ale ok. zostawmy te DX-y…Powiedz mi zatem dlaczego tak mocno okroili tekstury, interakcję i wielkość map? Dlaczego wyeliminowali możliwość zapisu stanu gry w dowolnym momencie? Dlaczego ukryli normalne ustawienia graficzne w wersji na PC? To jest wręcz parodia wersji na PC nie uważasz? W każdym razie teorii jest wiele a jedną z nich jest to, że po prostu nie zdążyli na czas zrobić poprawnej wersji na PC…Myślisz że dlaczego w drodze jest patch 1.3 i czym on będzie? :)

Leave a Comment

*