Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie powietrzne > Colosseum – kolejny intrygujący cooler CPU od Xigmateka

Colosseum – kolejny intrygujący cooler CPU od Xigmateka

Xigmatek_logoNie tak dawno oferta firmy Xigmatek powiększyła się o kolejny dość „intrygujący” cooler CPU – Colosseum. Jest to konstrukcja typu „prawie” double tower o dość konkretnych gabarytach (157 x 146 x 97 mm – odpowiednio wysokość x szerokość x długość). Określenie „prawie” double tower nie zostało tutaj zastosowane bynajmniej bez powodu. Z jednej bowiem strony przypomina on nieco coś w stylu Arctic Freezer Xtreme (wentylator zamontowany centralnie między systemami finów) a z drugiej strony żeberka wydaja się być tutaj ze sobą połączone dzięki czemu efekt jest dość „specyficzny”. Dodajmy do tego jeszcze to, że patrząc od góry na cooler CPU mamy kształt owalu a okazuje się, że nazwa Colosseum jest po części uzasadniona.

Również i heat-pipe’y w Xigmatek Colosseum są dość sspecyficzne. Wśród pięciu ciepłowodów jeden ma bowiem średnicę 8 mm a cztery mają średnicę 6 mm. Wbudowany 120 mm wentylator ma podświetlenie na niebiesko a dzięki dużemu spektrum pracy (1000-2200 obr.min.) ma szansę sprawdzić się jako cichy lub wydajny.

Czy Xigmatek Colosseum ma szansę nie tylko wyglądać ale również sprawdzać się jako wydajna konstrukcja? Czas pokaże. Na razie wiadomo tylko tyle, że cooler ten pasuje zarówno na procesory AMD (Socket AM2, AM2+ i AM3) jak i Intel (LGA 775, 1155, 1156 i 1366).

Źródło: Xigmatek.com

One Comment

  1. Knowledge wants to be free, just like these arlitces!

Leave a Comment

*