Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Gry PC > Battlefield Hardline i bezmyślne DRM od EA?

Battlefield Hardline i bezmyślne DRM od EA?

Battlefield Hardline i bezmyślne DRM

Zbyt nadgorliwych zabezpieczeń DRM nie lubi chyba żaden nabywca legalnej kopii gry komputerowej. A tym bardziej jest to frustrujące dla każdego, kto doświadczył specyficznego działania zabezpieczenia – blokady gry po kilku zmianach podzespołu komputerowego (procesor, płyta główna lub karta graficzna). Co jednak ma poczuć tester kart graficznych, który boryka się często z testami kilku czy nawet kilkunastu kart graficznych w tym samym tytule? Cóż, dla pewnego testera z serwisu Guru3D jest to już teraz całkiem znane zjawisko.

Okazuje się bowiem, że nie mógł on na czas wykonać testów kart graficznych w grze Battlefield Hardlinez właśnie dlatego, że…Electronic Arts zaimplementowało w niej blokadę uruchomienia gry po określonej ilości zmian właśnie m.in. karty graficznej (!). Aplikacja od EA monitoruje zatem na bieżąco zmiany w obrębie posiadanego komputera gracza a następnie jeśli w przeciągu 24h ponad 5 razy wykryta będzie zmiana (np. karty graficznej), to w Battlefield Hardline więcej już nie pogramy (tak to przynajmniej wygląda na chwilę obecną).

Od kiedy to zatem twórcy gry stosują metodę zarezerwowaną praktycznie dla systemów operacyjnych czy też płatnych wersji pakietów aplikacji biurowych lub do obróbek grafiki i video? A może to tylko Panowie EA chcieli aby znowu było o nich głośno tylko, że tym razem…na pewno nie są to ciepłe słowa. Tym bardziej, że chociażby w obrębie platformy Steam wygląda to przecież kompletnie inaczej – po wykrytej zmianie sprzętu komputerowego (lub nawet całego komputera) gracz ma jedynie potwierdzić hasło wysłane na adres email przypisany do konta!

Coś czuję że rok 2015 nie będzie zbyt szczęśliwy dla EA i Battlefield Hardline…

Źródło: Guru3D.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*