Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > AsRock X99E-ITX/ac – high-endowa płyta mini-ITX?

AsRock X99E-ITX/ac – high-endowa płyta mini-ITX?

AsRock X99E-ITX/ac

Jak powszechnie wiadomo płyty główne formatu mini-ITX zwykle skierowane są do osób, pragnących złożyć przede wszystkim kompaktowy i energooszczędny komputer. Firma AsRock postanowiła jednak wyłamać się z tego „schematu”. Oto bowiem światło dzienne ujrzała płyta główna X99E-ITX/ac a jej wyróżnikiem jest nie tylko format mini-ITX ale również zastosowanie high-endowego chipsetu i socketu – LGA 2011-3. Mało tego, aby poniekąd podkreślić „ekskluzywność” tego pomysły AsRock wraz z tą płytą główną dołącza także…cooler CPU (skąd zapewne dopisek „ac” w nazwie modelu płyty głównej). Co ciekawe nie jest to bynajmniej klasa tzw. boxowego coolera CPU ale jest to niziutki tower wyposażony w cztery miedziane heat-pipe’y i potrafiący ponoć pracować z procesorami o TDP do 140W.

Wracając jeszcze do samej płyty głównej AsRock X99E-ITX/ac to mamy tutaj również m.in. jedno złącze PCI-E 3.0 dwie zintegrowane karty sieciowe, 4 porty USB 3.0 (na wyjściach płyty) oraz port Ultra M.2. Sugerowana cena tego maleństwa? Niestety na razie jest nieznana…

Źródło: TechPowerUp.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*