Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Hardware > AsRock 990FX Extreme9 czyli 3-way SLI/CrossFireX i AM3+ w zasięgu ręki.

AsRock 990FX Extreme9 czyli 3-way SLI/CrossFireX i AM3+ w zasięgu ręki.

AsRock 990FX Extreme9

Dosłownie ostatnio w ofercie firmy AsRock pojawiła się nowa płyta dla najbardziej wymagających użytkowników podstawki AM3+, która ma zastąpić Fatal1ty 990FX Professional. Najnowszy model to 990FX Extreme9,bazujący na czarno-brązowym laminacie (formatu ATX), na którym znalazły się m.in. takie elementy jak 14-fazowa sekcja zasilania Digi Power z dławikami Dual-Stack MOSFET oraz chipset AMD 990FX. Oba elementy chłodzone są wspólnym radiatorem z niklowanym heat-pipe’m. Obok gniazda procesora umieszczono cztery banki pamięci do montażu 2-kanałowych kości DDR3 o pojemności do 64GB i taktowaniu do 2450MHz.

AsRock 990FX Extreme9

Do zamontowania kart rozszerzeń udostępniono tutaj cztery złącza PCI-Express 2.0 x 16, jedno PCI-Express 2.0 x1 i jedno zwykłe PCI. Funkcję mostka południowego pełni moduł AMD SB950, który obsługuje do ośmiu gniazd SATA 6GB/s. Nie brakuje tu też dwóch 19-pinowych portów USB 3.0 przycisków (do włączania/wyłączania komputera) oraz wyświetlacza diagnostycznego.

Ani data premiery ani też cena tego high-endu nie jest obecnie znana, ale można być pewnym, że będzie adekwatna do oferowanych możliwości ;)

Źródło: AnandTech.com

There are no comments, please leave one.

Leave a Comment

*