Witamy ponownie :)

Jak się masz? :)

Member Login

Lost your password?

Registration is closed

Sorry, you are not allowed to register by yourself on this site!

You must either be invited by one of our team member or request an invitation by contacting us via contact page.

Note: If you are the admin and want to display the register form here, log in to your dashboard, and go to Settings > General and click "Anyone can register".

START > Chłodzenie wodne > Asetek vs Cooler Master – nowa wojna patentowa?

Asetek vs Cooler Master – nowa wojna patentowa?

Asetek vs Cooler Master - wojna patentowa

Wydawać by się mogło, że w  kwestii kompaktowych zestawów chłodzenia wodnego „wojny patentowe” raczej nam nie grożą, jednak nic bardziej mylnego. Firma Asetek – kojarzona przede wszystkim z produkcji gotowych zestawów wodnych dla innych znanych firm (np. Antec i Zalman) pod koniec stycznia bieżącego roku złożyła pozew przeciw firmie Cooler Master. Wprowadzając bowiem na rynek serię Seidon firma Cooler Master automatycznie naruszyła ponoć kilka praw patentowych Asetek (a dokładnie patenty o sygnaturach 8,240,362 oraz 8,245,764).

Co ciekawe firma Asetek ponoć konstatowała się z Cooler Masterm zanim założyła sprawę w sądzie, jednak odpowiedź firmy Cooler Master najwyraźniej nie była takiej, jakiej oczekiwano w Asetek. W każdym razie sprawa przeciw Cooler Master jest w toku a jej sygnatura to 3:13-cv-00457-JSC. Cóż, nie jest to bynajmniej pierwsza wojna patentowa w świecie IT i zapewne nie ostatnia ;)

Źródło: eTeknix.com

2 komentarze

  1. No to teraz czekamy na pozew dla Swiftecha i Thermaltake bo też u nich nie robią ;P

  2. Jasne, EK WB też pozwą? ;) Myślę, że tutaj chodziło o co innego czyli naprawdę o jakieś głupie patenty ;)

Leave a Comment

*